Rusko bude v Sýrii testovat vrtulníky Ka-52

Rusko bude v Sýrii testovat vrtulníky Ka-52
Popisek: Ilustrační obrázek Ka-52
24 / 01 / 2016, 15:15

Útočné vrtulníky Ka-52 budou další moderní zbraní, kterou si Rusko vyzkouší v podmínkách reálných bojů v Sýrii.

Kamov Ka-52 (NATO označení Hokum-B) s balíčkem pro elektronický boj L370 Vitebsk bude nasazen v Sýrii pro zajištění bezpečnosti ruských jednotek na letecké základně Humaymim v provincii Latakia. Agentuře Tass to sdělil zdroj blízký ruskému obrannému průmyslu.

"Ka-52 vrtulníky vybavené systémem elektronického boje Vitebsk budou brzy nasazeny v Sýrii. Budou nejen kontrolovat situaci kolem letiště Humaymim, ale také provádět bojové pátrací a záchranné operace," uvedl zdroj.

Poznamenal, že rozmístění poskytne příležitost poprvé otestovat Ka-52 ve válečné zóně.

Aktuálně Rusko v Sýrii nasazuje stroje Mi-24P, Mi-35M a Mi-8. Vrtulníky Mi-8 v Sýrii již systémem Vitebsk byly vybaveny, alespoň podle zpráv kanálu Russia Today.

Systém Vitebsk zahrnuje radarové a laserové výstražné systémy, stejně jako aktivní elektro-optické a radarové rušičky.

Že Rusko útočné vrtulníky v oblasti nutně potřebuje dokazují fotografie zveřejněné na Twitteru...

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace