Rusko dodá Dillí systémy S-400

Rusko dodá Dillí systémy S-400
Autor: Autor: ???????? – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0|Popisek: Systém S-400
27 / 04 / 2016, 13:15

Agentura Ria Novosti oznámila, že Rusko dodá Indii své vyspělé systému protiletadlové obrany S-400.

Ministr obrany Indie uvedl, že Ruská federace a Indie podepsaly dohodu o dodávkách sytémů S-400, kdy Indie očekává dodání co nejdříve.

S-400 Triumf (kód NATO SA-21 Growler), dříve známý jako S-300PMU-3, je nová generace protiletadlového zbraňového systému vyvijená ruskou firmou Almaz Antěj od 90. let jako vylepšení systému S-300. V ruské armádě je S-400 ve službě od roku 2007.

S-400 používá k pokrýtí celého dosahu tři různé rakety. Jedná se o 40N6 extrémně dlouhého dosahu, 48N6 dlouhého dosahu a střela 9M96 středního doletu.

Zdroj: Ria.ru, Wikipedie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace