Rusko dodá stíhačky Angole

Rusko dodá stíhačky Angole
Autor: „SU-30MKI India“ od U.S. Air Force photo by Tech. Sgt. Keith Brown – http://www.af.mil/shared/media/photodb/photos/040224-F-0000S-007.jpg. Licencováno pod Volné dílo via Wikimedia Commons|Popisek: SU-30MKI
15 / 04 / 2015, 12:00

V roce 2015 začne dodávka strojů SU-30K do Angoly.

Opravárenský závod v Bělorusku právě pracuje na upgrade 12 stíhaček Su-30K, které dodá společnost Rosoboronexport podle smlouvy uzavřené s angolským ministerstvem obrany v roce 2013. Část strojů bude dodána letos, zbytek v letech 2016 a 2017. Stroje z kontraktu jsou podle všeho stíhačky vrácené Indií Rusku v roce 2011.

Původně totiž Indie podepsala kontrakt na dodávku SU-30MKI, ale vzhledem k problémům s výrobou obdrželi 18 kusů SU-30K a po dodání objednaných strojů MKI byly původně dodané stíhačky vráceny do Ruska. Verze Su-30MKI má dokonce již vektorování tahu a dvojnásobný dolet oproti původnímu Su-27, ze kterého vychází. Su-30K je exportní provedení, kterému chybí kachní plošky.

Zdroj: Russian Aviation

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace