Rusko hlásí likvidaci stovek bojovníků ISIS

Rusko hlásí likvidaci stovek bojovníků ISIS
Autor fotografie: Twitter ruského MO|Popisek: Su-34 nas Sýrií
16 / 12 / 2015, 15:15

Ruská letectvo v Sýrii během uplynulého dne zlikvidovalo více než 320 bojovníků a 30 obrněných vozidel teroristů na území Sýrie.

Řekl to dnes novinářům mluvčí ruského ministerstva obrany, generál Igor Konashenkov.

"V průběhu uplynulého dne bylo zabito více než 320 bojovníků a zničeno 34 obrněných vozidel teroristů, včetně dvou tanků, bojových vozidel pěchoty a dalších 15 džípů, vybavených těžkými kulomety," řekl Konashenko.

Po provedení bojových misích se všechna letadla ruské letecké skupiny bezpečně vrátila zpět na leteckou základnu Hmeymim.

Ruské letectvo se i nadále soustřeďuje na palivové cisterny s nelegálně vyváženou ropou. Bombardéry Su-34 zlikvidovaly konvoj 15 cisternových vozidel a dalších asi 100 cisteren poblíž vesnice Deir ez-Zor.

Zdroj: Tass.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.