Rusko i letos oslaví výročí vítězství ve válce přehlídkami

Rusko i letos oslaví výročí vítězství ve válce přehlídkami
Popisek: vojenská přehlídka v Moskvě
09 / 05 / 2018, 09:30

Rusko i letos oslaví výročí, byť nekulaté, konce druhé světové války tradiční vojenskou přehlídkou v Moskvě, ale i v dalších městech. V metropoli má dnes před prezidentem Vladimirem Putinem a dalšími ruskými i zahraničními činiteli defilovat více než 13.000 vojáků.

Celkové náklady na oslavy v ruském hlavním městě se odhadují v přepočtu zhruba na 210 milionů korun. Je to více než v předchozích dvou letech, ale daleko za náklady oslav kulatého 70. výročí v roce 2015. Ty se v tehdejším přepočtu vyšplhaly na 347 milionů korun.

Ruská armáda by dnes měla představit bezmála 160 kusů vojenské techniky a sedm desítek letadel. Budou mezi nimi i dvě nejnovější stíhačky Su-57 a dvě stíhačky MiG-31K s nejmodernějšími raketami Kinžal, které údajně létají hypersonickou rychlostí, tedy pětinásobně rychleji než zvuk.

Takzvaný Den vítězství se v Rusku i ve většině postsovětských republik slaví 9. května, tedy o den později než na Západě včetně Česka. Vysvětluje se to tím, že v okamžiku německé kapitulace v Berlíně 8. května 1945 bylo v Moskvě, vzhledem k časovému posunu, už po půlnoci.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace