Rusko modernizuje lodě z dob studené války

Rusko modernizuje lodě z dob studené války
Autor fotografie: YouTube|Popisek: Jaderný křižník Petr Veliký
08 / 02 / 2016, 13:00

Rusko plánuje opravit a modernizovat v rámci rozsáhlého programu zbrojení zhruba 20 válečných lodí a ponorek.

"V tuto chvíli je opravováno a modernizováno zhruba 20 válečných lodí a ponorek různých sérií, včetně raketového křižníku Marshal Ustinov, bitevního jaderného křižníku Admirál Nakhimov, velkých protiponorkových bojových lodí Admirál Chabanenko a Admirál Tributs, hlídkové loďi Neustrashimy či velkých obojživelných vyloďovacích lodí Kaliningrad a Oslyabya," sdělil zdroj agentuře RIA Novosti.

 

Admiral Chabanenko


Zároveň je modernizováno asi 10 ponorek různých sérií. Podle zdroje má také r
uské námořnictvo obdržet do roku 2021 dva modernizované jaderné raketové křižníky.

V současné době probíhá oprava a modernizace křižníku Admirál Nakhimov v  loděnicích v přístavu Severodvinsk. Loď bude připravena k vyplutí v roce 2018. O rok později půjde do opravy další raketový křižník Petr Veliký.

Rusko realizuje všechny opravy v rámci přezbrojovacího programu, který ohlásilo v roce 2010 a v rámci něhož hodlá do deseti let modernizovat na 70 % své vojenské výzbroje. 

Zdroj: Sputnik News 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace