Rusko možná zakáže promítání nové filmové verze Krásky a zvíře. Hraje v ní gay

Rusko možná zakáže promítání nové filmové verze Krásky a zvíře. Hraje v ní gay
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Film Kráska a zvíře
08 / 03 / 2017, 14:00

Rusko zvažuje zákaz nové filmové verze Kráska a zvíře, protože s v ní vyskytuje gay. V Rusku totiž nadále platí zákaz ,,proti propagování homosexuality".

Ve filmu hraje homosexuální postava LeFou, která možná zapříčíní, že v Rusku se nová Disneyho pohádka možná vůbec neobjeví. LeFou je totiž zamilován do jednoho z hlavních hrdinů Gastona. Herec Josh Gad, který LeFoua hraje, se ovšem domnívá, že jeho postava má ve filmu svůj smysl.

Někteří ruští politikové a poslanci však tlačí na to, aby byl film v zemi zakázán. Poslanec ruské vládnoucí strany Jednotné Rusko Vitalij Milonov už vyzval ministra kultury Vladimira Medinského, aby před premiérou prověřil, zda pohádka neodporuje zákonu. Pokud v něm pokud najde “prvky homosexuální propagandy", tak by film neměl vůbec pouštět do distribuce. Medinský prohlásil, že film bude prověřen.

související: Našel se unikátní rakouský film z roku 1924 předpovídající vzestup nacismu a perzekuci Židů

Milonov však není sám, kdo vyzývá k bojkotu filmu. Někteří ruští evangeličtí kazatelé se domnívají, že film by měl být též ,,automaticky" zakázán, protože v něm vystupuje gay.

Film vadí kromě Ruska i jednomu kinu v americké Alabamě. Jeho majitelé se hlásí ke křesťanství, takže Kino The Henagar Drive-In ho proto pohádku uvádět nebude.

V České republice vstoupí Kráska a zvíře 16. března.Zdroj: dailymail.co.uk

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.