Rusko může provést taktický jaderný úder na ukrajinské síly vybavené Leopardy

Rusko může provést taktický jaderný úder na ukrajinské síly vybavené Leopardy
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
09 / 02 / 2023, 13:30

Rusko může provést taktický jaderný úder proti armádnímu sboru tvořenému Ozbrojenými silami Ukrajiny (AFU), který je vybaven obrněnými vozidly NATO, včetně německých tanků Leopard.

Toto opětovné vyhrožování jadernými zbraněmi pronesl veterán ruské rozvědky, Rustěm Klupov ve vysílání Solovjov LIVE. Klupov je držitelem vyznamenání Hrdina Ruska.

Klupov se domnívá, že do jara bude sbor, který Ukrajina vytvoří, silou srovnatelný s americkými obrněnými divizemi. A ozbrojené síly Ukrajiny je mohou použít k průlomu směrem k Berďansku, Melitopolu a Krymu.

Cílem pro takzvané taktické jaderné zbraně by mohly být právě takové vojenské skupiny, uzavřel svou myšlenku bývalý zpravodajský důstojník. Německý kancléř Olaf Scholz se rozhodl poslat hlavní bitevní tanky Leopard 2 na Ukrajinu a umožnit tak dalším zemím, jako je Polsko, totéž. Spojené státy by měly dodat také několik desítek tanků Abrams, jak uvedla agentura Reuters po jednání v Rammsteinu na konci letošního ledna.

Podobné výhružky pronesl začátkem tohoto týdne i bývalý ruský prezident Medveděv, který se ale neomezil na útoky proti ozbrojeným složkám Ukrajiny, ale navrhoval spálit Ukrajinu jako celek.

Podle paragrafu 19 Politiky jaderného odstrašování může Rusko použít jaderné zbraně „v případě agrese proti Rusku s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena samotná existence státu“.

Zdroj: pravda.ru, kp.ru

Tagy článku