Rusko může provést taktický jaderný úder na ukrajinské síly vybavené Leopardy

Rusko může provést taktický jaderný úder na ukrajinské síly vybavené Leopardy
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
09 / 02 / 2023, 13:30

Rusko může provést taktický jaderný úder proti armádnímu sboru tvořenému Ozbrojenými silami Ukrajiny (AFU), který je vybaven obrněnými vozidly NATO, včetně německých tanků Leopard.

Toto opětovné vyhrožování jadernými zbraněmi pronesl veterán ruské rozvědky, Rustěm Klupov ve vysílání Solovjov LIVE. Klupov je držitelem vyznamenání Hrdina Ruska.

Klupov se domnívá, že do jara bude sbor, který Ukrajina vytvoří, silou srovnatelný s americkými obrněnými divizemi. A ozbrojené síly Ukrajiny je mohou použít k průlomu směrem k Berďansku, Melitopolu a Krymu.

Cílem pro takzvané taktické jaderné zbraně by mohly být právě takové vojenské skupiny, uzavřel svou myšlenku bývalý zpravodajský důstojník. Německý kancléř Olaf Scholz se rozhodl poslat hlavní bitevní tanky Leopard 2 na Ukrajinu a umožnit tak dalším zemím, jako je Polsko, totéž. Spojené státy by měly dodat také několik desítek tanků Abrams, jak uvedla agentura Reuters po jednání v Rammsteinu na konci letošního ledna.

Podobné výhružky pronesl začátkem tohoto týdne i bývalý ruský prezident Medveděv, který se ale neomezil na útoky proti ozbrojeným složkám Ukrajiny, ale navrhoval spálit Ukrajinu jako celek.

Podle paragrafu 19 Politiky jaderného odstrašování může Rusko použít jaderné zbraně „v případě agrese proti Rusku s použitím konvenčních zbraní, kdy je ohrožena samotná existence státu“.

Zdroj: pravda.ru, kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace