Rusko nasadilo proti IS těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov

Rusko nasadilo proti IS těžký letadlový křižník Admirál Kuzněcov
Autor: Ruské ministerstvo obrany pod licencí Creative Commons Attribution 4.0 International|Popisek: Admirál Kuzněcov
02 / 07 / 2016, 11:30

Do leteckých úderů ruských sil proti povstalcům v Sýrii se od letošního října do jara 2017 zapojí i bitevníky z ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov, která je nyní ve vodách Středozemního moře.

Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na "vojenský diplomatický zdroj" v Moskvě. Generální štáb ruských ozbrojených sil vypracoval plán zapojení strojů z Admirála Kuzněcova do náletů na teroristické skupiny v Sýrii. "Jeho cílem je poskytnout posádkám praxi při plnění bojových startů z paluby letadlové lodi k útokům proti pozemním cílům," uvedl nejmenovaný ruský činitel. Zdroj: vz.ru


Ve společných náletech budou zapojeny i ruské bojové letouny ze základny Hmeymim v Sýrii. "Admirál Kuzněcov" bude v čele trvalého seskupení ruského námořnictva ve Středozemním moři, které bude operovat z pobřeží Sýrie.

Admiral Kuzněcov ponese nové stíhačky Mig-29K pro boj s ISIS

Letadlová loď připluje kvůli blíž k syrským břehům, aby stroje měly dostatek paliva na splnění bojových úkolů a poté i na návrat. Dodal, že na palubě Admirála Kuzněcova bude po dobu této operace 15 bojových letounů SU-33 a MiG-29K/KUB a více než deset vrtulníků Ka-52K, Ka-27 a Ka-31.

Po návratu z bojové plavby v prvním čtvrtletí roku 2017 bude tato jediná ruská letadlová loď modernizována. Zdroj: eurozpravy.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace