KLDR s jadernými zbraněmi je pro nás nepřijatelná, prohlásil Lavrov

KLDR s jadernými zbraněmi je pro nás nepřijatelná, prohlásil Lavrov
Popisek: Sergej Lavrov
11 / 08 / 2017, 18:00

Ruský ministr zahraničí v pátek prohlásil, že pro Rusko je KLDR s jadernými zbraněmi nepřijatelná.

Pro Rusko je KLDR vlastnící jaderné zbraně nepřijatelná, řekl v pátek ministr zahraničí Sergej Lavrov. Ten prohlásil, že Rusko sleduje napjatou situaci mezi USA a KLDR a doufá, že nakonec ve vyhrocené válce slov zvítězí ,,zdravý rozum".

psali jsme: USA prý mohou proti KLDR udeřit vojensky, Rusko a Čína jsou proti

Lavrov poukázal na to, že KLDR sice podepsala pakt o nešíření jaderných zbraní z roku 1968, ale později smlouvu vypověděla. ,,KLDR tvrdí, že má práva na vytváření jaderných zbraní a že již tak činí. Ale znáte naše stanovisko - neakceptujeme fakt, že KLDR může disponovat jadernými zbraněmi," zdůraznil Lavrov. Ministr zahraničí řekl, že Rusko s Čínou mají ,,chytrý" plán, který je v praxi ,,dvojím zmražením" aktivit na americké a severokorejské.

psali jsme: VIDEO: USA zvyšují tlak na KLDR. Atomová ponorka USS Michigan dorazila k jihokorejským břehům

KLDR by ,,zmrazila" své jaderné testy i vypouštění balistických raket, a USA a Jižní Korea by na oplátku ,,zmrazily" společná vojenská cvičení, která jsou dlouhodobě trnem v oku Kim Čong-unovi, a jež slouží KLDR jako záminka. Lavrov řekl, že Rusko a Čína mají další řadu návrhů, které chtějí zabránit možnému ,,nejhlubšímu konfliktu" a krizi, jež může stát nespočet životů.

Lavrov současně varoval, že existuje velké riziko, že mezi USA a KLDR vznikne v nejbližší době vojenský konflikt, kterému se budou snažit Rusko s Čínou zabránit.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace