Rusko nejprve porazit, pak teprve vyjednávat - říká britská ministryně zahraničí

Rusko nejprve porazit, pak teprve vyjednávat - říká britská ministryně zahraničí
Autor fotografie: Defence Imagery (CC BY-NC-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační fotografie
29 / 06 / 2022, 14:15

Vyjednávání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem mír nepřinesou a nejprve je třeba dosáhnout jeho porážky na Ukrajině a teprve poté může dojít k jednání, uvedla ve středu britská ministryně zahraničí Liz Trussová.

"Je naprosto nezbytné, abychom přivodili porážku Ruska na Ukrajině. To je nezbytné pro evropskou bezpečnost, svobodu a demokracii a je to jediný způsob, jak dosáhnout trvalého míru v Evropě," řekla Trussová během jednoho z panelů na summitu NATO v Madridu.

"Jsou tací, kteří říkají, že by se to dalo vyjednávat teď, když je Rusko stále na Ukrajině, ale podle mého názoru by takové řešení přineslo falešný mír a vedlo v budoucnu k další agresi. Musíme se poučit z minulosti, například z neúspěchů Minského protokolu k zajištění trvalého míru v regionu," zdůraznila.

"Mým velmi silným poselstvím tedy je, že musíme nejprve porazit Rusko a vyjednávat později," dodala.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace