Rusko objednává nové "arktické" hlídkové lodě Project 23550

Rusko objednává nové &quote;arktické&quote; hlídkové lodě Project 23550
Autor fotografie: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Ilustrační obrázek Project 23550
09 / 05 / 2016, 09:45

Rusko objednal dvě hlídkové lodě Project 23550, ozbrojené hlídkové lodě do arktického prostředí. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.

Tuto novou třídu lodí popisuje ruské ministerstvo obrany (MO) jako třídu, která nemá ve světě podobnou konkurenci, korveta kombinuje vlastnosti remorkéru, ledoborce a hlídkové lodi.

Psali jsme: Bitva ledoborců: Rusko - USA 40:2

Obě objednané lodě budou postaveny v Admiralitních loděnicích v Petrohradě a dodávka pro ruské námořnictvo je naplánována do roku 2020.

Psali jsme: Studená válka již začala. V Arktidě to vře

Podle specifikací MO jsou lodě schopny prolomit led až 1,5 m silný. Koncept na obrázku vydaném MO ukázuje loď vyzbrojenou dělem středního kalibru na přídi (pravděpodobně A-190 ráže 100 mm), vrtulníkovou palubu a hangárem. Na zádi jsou 2 kontejnery na odpalování raket se čtyřmi odpalovacími trubicemi, podle všeho na proti-lodní rakety Club, nebo útočné rakety Kalibr-NK. Touto mohutnou výzbrojí předčí mnohé normální korvety.

Zdroj: Novosti 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace