Rusko odpálilo proti IS rakety s plochou dráhu letu. Z ponorky Rostov na Donu

Rusko odpálilo proti IS rakety s plochou dráhu letu. Z ponorky Rostov na Donu
Autor fotografie: RIA Novosti archive, image #187524 / Vitaliy Ankov / CC-BY-SA 3.0|Popisek: The crew of a diesel-powered Varshavyanka [Kilo]-class submarine
09 / 12 / 2015, 10:30

Rusko odpálilo ze Středozemního moře první rakety s plochou dráhou letu.

„Poprvé jsme použili rakety s plochou dráhou letu Kalibr z ponorky Rostov na Donu ve Středozemním moři. Podmořská flotila a letectvo rakety odpálily úspěšně a všechny cíle byly zasaženy,“ oznámil ministr obrany Sergej Šojgu. 

Ruská ponorka vyzbrojená raketami Kalibr-PL dorazila k syrským břehům v úterý ráno. Informovaly o tom světové tiskové agentury s odvoláním na ruská média. Ponorka Rostov na Donu je součástí ruské Černomořské flotily, a stejné rakery vypálené z ruských raketových křižníků v minulých týdnech několikrát zasáhly syrské bojiště z Kaspického moře. "Nálety na ozbrojence islámského státu v syrské provincii Rakka byly úspěšné a zasáhly zamýšlené cíle," uvedl Šojgu.

Zdroj: ČTK, cz.sputniknews.com

Foto: RIA Novosti archive, image #187524, //visualrian.ru/ru/site/gallery/#187524 Digital / ?????, Vitaliy Ankov 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace