Rusko odstřeluje IS z Kaspického moře. Irák také zvažuje pomoc ruské armády

Rusko odstřeluje IS z Kaspického moře. Irák také zvažuje pomoc ruské armády
Autor fotografie: By George Chernilevsky (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons
07 / 10 / 2015, 13:45

Rusko oznámilo, že zaútočilo na pozice Islámského státu v Sýrii z válečných lodí kotvících v Kaspickém moři. Irák údajně také uvažuje o tom, že požádá Moskvu o vojenskou pomoc proti islamistům na svém území.

Ruský ministr obrany Sergei Shoigu uvedl, že Rusko dnes vypálilo na džihádisty rakety z Kaspického moře. Lodě s celkem 26 střelami útočí na 11 cílů na pevnině. Prezident Vladimír Putin ocenil armádu za to, že zasáhla cíle vzdálené prý až 1500 kilometrů. Moskva přes kritiku Západu trvá na tom, že útoky jsou cíleny výhradně na pozice IS a nikoli na odpůrce režimu Bašára Asada.

Zároveň se dnes objevila informace, že Bagdád patrně také požádá Rusko o intervenci proti IS. Agentuře Reuters to řekl šéf branného výboru iráckého parlamentu Hákim Zámilí.

Zdoj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace