Rusko plánuje trvalou základnu v syrském městě Latakia

Rusko plánuje trvalou základnu v syrském městě Latakia
Autor: Mil.ru [CC BY 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ruské letadlo na základně Hmeimim
11 / 08 / 2016, 11:30

Ruské servery přinesly informaci o záměru proměnit základnu Hmeimim u syrského města Latakia v plnohodnotnou základnu se stálým kontingentem.

Listu Izvestija to řekl první místopředseda výboru obrany Rady federace, Franc Klincevič.

"Po dohodě o právním postavení, se Hmeimim stane základnou ruských ozbrojených sil, bude zde vybudována veškerá odpovídající infrastruktura a naši vojáci tam budou žít v důstojných podmínkách," uvedl Klincevič v rozhovoru.

Podle Klinceviče přítomnost ruských sil pomohla obnovit morálku a bojeschopnost syrské armády a umožňuje jí díky rozvědné činnosti a palebné podpoře plnit úkoly v boji proti terorismu.

Jaderné zbraně a těžké bombardéry nebudou na základně trvale rozmístěny, protože to je proti mezinárodním dohodám, jejichž je Rusko účastníkem.

Zdroj: Armenpress, Sputnik

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace