Rusko plánuje uvalit na Turecko rozsáhlé sankce

Rusko plánuje uvalit na Turecko rozsáhlé sankce
Popisek: Seznam ekonomických sankcí uvalených na Turecko by měl být znám do dvou dnů
26 / 11 / 2015, 15:00

Kvůli úternímu sestřelení ruské stíhačky plánuje Moskva zavést ekonomické sankce vůči Turecku.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv uvedl, že ekonomická opatření by mohla zahrnovat i společné investiční projekty. Návrh na sankce by měl být vypracován během následujících dvou dnů.

Moskva, i po zveřejnění údajné nahrávky před sestřelením letounu SU-24, trvá na tom, že piloti žádné varování nedostali. Přeživší pilot, Konstantin Murakhtin dokonce pro ruská média uvedl, že stíhačka vůbec nepřekročila vzdušný prostor Turecka.

Ve svém projevu po zasedání vládního kabinetu premiér Medveděv řekl, "že vládě bylo nařízeno vypracovat systém opatření v reakci na akt agrese a to v hospodářské i humanitární sféře". Rusko se podle něj zaměří na "omezení nebo úplný zákaz tureckých ekonomických zájmů v Rusku a omezení dodávek produktů, včetně potravinářských výrobků.

Sankce prý ovlivní investiční projekty, cestovní ruch, dopravu, obchod, práci, cla, stejně jako humanitární projekty.

Zdroj: BBC

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.