Rusko posílá k břehům Sýrie raketový křižník Moskva

Rusko posílá k břehům Sýrie raketový křižník Moskva
Autor fotografie: "Project 1164 Moskva 2009 G1" by George Chernilevsky - Own work. Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons|Popisek: Raketový křižník Moskva
25 / 11 / 2015, 07:00

A bude likvidovat všechny potencionálně nebezpečné cíle, které by ohrožovaly ruské jednotky v Sýrii. Oznámil to náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu RF, generálporučík Sergej Rudskoj.

Moskva bude hlídkovat u pobřeží Latakije, kde má příkaz zlikvidovat jekékoliv ohrožení ruských jednotek. Ruské letouny budou od nynějška doprovázené stíhacími letouny.

Rudskoj odsoudil turecký útok na ruský bombardér jako "závažné porušení mezinárodního práva". A zdůraznil ruské stanovisko, že Su-24 byl sestřelen nad syrským územím.

Raketový křižník Moskva patří do třídy Slava, co jsou těžké válečné lodě postavené primárně k útoku na hladinové cíle. Tato třída je považována za menší a levnější doplněk k větším křižníkům třídy Kirov. Byla známa na Západě nejdříve pod pod označením NATO jako BLACKCOM-1 (Black Sea Combatant #1), pak byla označena jako Krasina, dokud nebylo známo správné ruské označení Slava. Vpodstatě se jedná o výzbroj a zařízení Kirova na cca 185 metrovém plavidle s konvenčním pohonem. Moskva prošla posledním velkým upgradem v roce 2000. 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace