Rusko posílá k břehům Sýrie raketový křižník Moskva

Rusko posílá k břehům Sýrie raketový křižník Moskva
Autor fotografie: "Project 1164 Moskva 2009 G1" by George Chernilevsky - Own work. Licensed under Public Domain via Wikimedia Commons|Popisek: Raketový křižník Moskva
25 / 11 / 2015, 07:00

A bude likvidovat všechny potencionálně nebezpečné cíle, které by ohrožovaly ruské jednotky v Sýrii. Oznámil to náčelník Hlavní operativní správy Generálního štábu RF, generálporučík Sergej Rudskoj.

Moskva bude hlídkovat u pobřeží Latakije, kde má příkaz zlikvidovat jekékoliv ohrožení ruských jednotek. Ruské letouny budou od nynějška doprovázené stíhacími letouny.

Rudskoj odsoudil turecký útok na ruský bombardér jako "závažné porušení mezinárodního práva". A zdůraznil ruské stanovisko, že Su-24 byl sestřelen nad syrským územím.

Raketový křižník Moskva patří do třídy Slava, co jsou těžké válečné lodě postavené primárně k útoku na hladinové cíle. Tato třída je považována za menší a levnější doplněk k větším křižníkům třídy Kirov. Byla známa na Západě nejdříve pod pod označením NATO jako BLACKCOM-1 (Black Sea Combatant #1), pak byla označena jako Krasina, dokud nebylo známo správné ruské označení Slava. Vpodstatě se jedná o výzbroj a zařízení Kirova na cca 185 metrovém plavidle s konvenčním pohonem. Moskva prošla posledním velkým upgradem v roce 2000. 

 

Tagy článku