Rusko posiluje vojenské jednotky na hranicích se Západem

Rusko posiluje vojenské jednotky na hranicích se Západem
04 / 05 / 2016, 17:15

Dvě nové divize budou vytvořeny v Západním vojenském okruhu a jedna v Jižním, aby bylo možné čelit stupňování sil NATO u ruských hranic

„Ministerstvo obrany činí řadu opatření, jejichž cílem je čelit stupňování sil NATO v bezprostřední blízkosti ruských hranic. Do konce roku budou vytvořeny dvě nové divize v Západním vojenském okruhu a jedna v Jižním vojenském okruhu", prohlásil ve středu ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

USA poslalo do Rumunska nejmodernější stíhačky F-22 Raptor

Podle jeho slov se v současné době vybavují vším nezbytným místa, kde budou tyto útvary dislokovány. „Nařídil jsem, aby byla při výstavbě objektů uplatněna ta nejpokrokovější stavební řešení. Mám na mysli modulové blokové konstrukce. Technologie pásové výroby a dodávky modulů umožňují postavit objekt během tří, maximálně čtyř týdnů", upřesnil ruský ministr. Zdroj:cz.sputniknews.com

Severoatlantická aliance a Rusko mají zásadní neshody, které neodstranilo ani jednání Rady NATO-Rusko, první za skoro dva roky, které proběhlo 20. dubna. Novinářům to po schůzce na úrovni velvyslanců řekl generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. 

Rusko podle Stropnického testuje obranné kapacity NATO

Video od SpacePRedator Rus z 22.2.2015

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace