Rusko poslalo proti islámistům šest strategických bombardérů Tu-22M3

Rusko poslalo proti islámistům šest strategických bombardérů Tu-22M3
Autor fotografie: Tu-22|Popisek: „Russian Air Force Tupolev Tu-22M3 Beltyukov“ od Alex Beltyukov – http://russianplanes.net/EN/ID56447. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
12 / 07 / 2016, 17:15

Šest bombardérů velkého doletu Tu-22M3, jež startovaly v Rusku, zasadily úder na pozice Islámského státu, uvedlo dnes ruské ministerstvo obrany.

„12. července ráno zasadilo šest bombardérů velkého doletu Tu-22M3, které vzlétly z letiště na území Ruské federace, soustředěný úder střepinovou municí proti objektům teroristické fronty IS na východ od Palmýry, v Suchne a Araku," uvádí se v zprávě. Není zřejmé, zda se jedná o první pomstu za sestřelení ruského vrtulníky, při kterém zahynuli dva ruští piloti.

Ruské ministerstvo obrany zdůraznilo, že letecký úder byl zasazen proti terčům objeveným během několika posledních dní a potvrzeným několika výzvědnými zdroji.

Video: Rusové nasadili v Sýrii strategické bombardéry

„V důsledku náletu byl zničen velký polní tábor ozbrojenců, tři sklady se zbraněmi a municí, čtyři bitevní vozidla pěchoty, osm aut vybavených velkorážními kulomety a rovněž velký počet nepřátelských vojáků," upřesnilo ministerstvo a dodalo, že mezinárodní koalice byla o náletu ruského letectva předem informována. Zdroj: cz.sputniknews.comlenta.ru

Starší video, ze 17.11.2015, která má už skoro 4 miliony shlédnutí:

Tagy článku