Rusko postupně začíná stahovat své síly ze Sýrie

Rusko postupně začíná stahovat své síly ze Sýrie
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: letadlová loď
06 / 01 / 2017, 11:00

Tento krok byl avizován již minulý týden po podepsání dohody o příměří v Sýrii.

Stahování Ruska ze Sýrie potvrdil dnes náčelník generálního štábu ruské armády Valerij Gerasimov.

„Z rozhodnutí vrchního velitele ruských ozbrojených sil Vladimira Putina začíná ministerstvo obrany snižovat počet uskupení ozbrojených sil v Sýrii,“ potvrdilo podle agentury RIA Novosti ruské velení.

Sýrii opouští i letadlová loď Admirál Kuzněcov. Ta operovala ve Středozemní moři u pobřeží Sýrie a vrátí se domů jako první.

Vladimír Putin již v prosinci prohlásil, že podmínkou postupného stažení ruských vojenských sil ze Sýrie je podepsání příměří mezi syrskou opozicí a syrskou vládou.

 

psali jsme: 

Bitva o syrský Halab skončila. Zvítězil Asad s ruskou podporou

Operace v Sýrii odhalují slabiny ruské armády

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.