Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA

Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA
Autor fotografie: Youtube|Popisek: Rusko povolává zálohy. To je reakce na aktivity NATO a USA
06 / 02 / 2015, 09:00

6.2.2015 / Hra s ohněm. NATO posiluje vojenskou přítomnost ve východní Evropě, USA chtějí dodat zbraně Ukrajině.
Zdroj: instory.cz

Ruská média informují, že Putin podepsal dekret povolávající záložníky a odvolávají se přitom na webovou stránku Garant.ru. Kancelář prezidenta Putina dnes zveřejnila výnos, která je odpovědí na rozmístění sil NATO na východě Evropy. 

Podle dekretu Vladimir Putin přikázal vládě, aby povolala v roce 2015 všechny záložníky, kteří mají povinnost se zúčastnit vojenského cvičení v trvání dvou měsíců. Rezervy musí narukovat v místě bydliště pod hrozbou pokuty. Kromě záložníků mají povinnost se na cvičení zúčastnit i vybrané jednotky ministerstva vnitra a tajných služeb. Dokument začal platit okamžitě po zveřejnění. 

Německý ministr zahraničí Steinmeier byl včera ve Varšavě na jednání s polským prezidentem Komorowským a polským ministrem Schetynou. Jednali také o tom, že se německá armáda připravuje na největší akci na polském území od druhé světové války. Bundeswehr v reakci na konflikt na Ukrajině letos v červnu pošle do sousední země asi 1700 vojáků. Psali jsme ve včerejším článku "Hrozí další světová válka?"

NATO mezitím prohlásilo, že jeho členské země budou moci v ohrožení počítat s příjezdem prvních vojáků spojeneckých sil za 48 hodin. Vznik uskupení s velmi rychlou reakční dobou je součástí změn, ke kterým NATO loni přistoupilo na summitu ve Walesu kvůli bezpečnostní situaci v Evropě změněné ruským postupem na Ukrajině (zdroj: parlamentnilisty.cz)

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov prohlásil letos 3. února, že USA byly bezprostředně zapojeny do státního převratu na Ukrajině. Lavrov rovněž prohlásil, že výbojná Obamova rétorika svědčí o tom, že USA budou i nadále bezvýhradně podporovat kurz Kyjeva na silové řešení konfliktu (zdroj: irucz.ru)

Veřejnoprávní Česká televize uvedla dnes v článku "Americké zbraně pro Ukrajinu? Otázka je spíš KDY, než JESTLI..." následující text:

Zatím nejjasnější signál, že americká vláda to se zbraněmi Ukrajincům skutečně myslí vážně, vyslal nastupující ministr obrany USA Ashton Carter. "Kloním se k tomu poskytnout jim zbraně - včetně těch smrtících," prohlásil. Ve Washingtonu se v této souvislosti nejčastěji mluví o protitankových střelách, obrněných vozidlech, bezpilotních letounech, radarech nebo komunikačních zařízeních. K rychlému verdiktu ohledně dodávky zbraní vyzvali administrativu amerického prezidenta Baracka Obamy senátoři z obou politických stran, včetně vlivného republikána Johna McCaina. 

Zřejmě jedinou osobou, které je schopná situaci uklidnit, je německá kancléřka Merkelová, která je dnes s francouzským prezidentem Hollandem na jednáních v Moskvě.

Uvádí to, mimo jiné, Jan Petránek ve svém článku "Západ se na Ukrajině přepočítal. Kdyby Putin chtěl, je do čtrnácti dnů ve Varšavě, ale on není žádný blázen", kde také uvedl:

Rusové prý dnes stojí za Putinem. "Říkají: Porazil nás Napoleon? Ne. Porazil nás Hitler? Ne. Porazí nás dnes přes EU Amerika? Ne,“ (zdroj: parlamentní listy)

 

Psali jsme také:

Separatisté: máme dohromady dvě letadla. Ukrajina dnes: sestřelili jsme jich šest

Putin: desertujete z ukrajinské armády? Skryjte se v Rusku!

Rusové právě prorazili do ulic Mariupolu!

Lídr proruských separatistů: zajatce již brát nebudeme

Válka! Lídr Doněcké lidové republiky vyhlásil ruskou ofenzivu

Právě vypukly vzájemné boje mezi proruskými separatisty

Ukrajinci nasadili v boji úplně všechno!

Přiznání bývalého vůdce: proruské separatisty podporuje ruská vláda!

Diletantský podvrh v mediální válce mezi Ruskem a Západem

Další důkaz, že ruské vedení lže o svých vojenských operacích

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Na Ukrajině začala skutečná válka!

Působnost privátních bezpečnostních firem na Ukrajině – „záhada“ rusko-ukrajinského konfliktu

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Tagy článku