Rusko přesune do Sýrie protiletadlový systém S-400, nebo S-300

Rusko přesune do Sýrie protiletadlový systém S-400, nebo S-300
Autor fotografie: By Vitaly V. Kuzmin (http://vitalykuzmin.net/?q=node/185) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or CC BY-SA 3.0|Popisek: Ilustrační foto S-400
25 / 11 / 2015, 13:30

Přesuny protiletadlových systémů S-400 oznámil to ruský ministr obrany Sergej Šojgu. Ruský prezident ale mluvil o systémech S-300.

„Na leteckou základnu Hmeimim v Sýrii bude přesunut komplex S-400 Triumph," řekl Šojgu na zasedání ministerstva obrany.

Ruský prezident Vladimir Putin řekl médiím, že: "Komplex S-300 PVO bude přesunut na naši leteckou základnu v Sýrii. Doufám, že tato a další opatření, která uděláme budou stačit, aby byly lety v bezpečí." 

"Chtěl bych říci, že zaujmeme nejvážnější postoj k tomu, co se stalo, a že všechny naše prostředky budou použity pro udržování bezpečnosti," dodal Putin.

Systém S-400 patří do nové generace protivzdušných systémů. Je vyvinutý Ústřední vývojovou kanceláří Almaz a je pokračovatelem úspěšné řady S-300 (SA-10). Je určen k odhalování a sestřelování současných i perspektivních vzdušných cílů, jako jsou například taktické a strategické bombardéry, křižující střely Tomahawk, další, i přesně naváděné typy střel a letouny AWACS, na vzdálenost až 400 km (to je 2-2,5 krát více než jeho předchůdce S-300PMU). Může útočit na cíle letící rychlostí až 4,8 km/s, což odpovídá balistické střele s dostřelem 3500 km. Může též detekovat neviditelné letouny a další cíle na všech letových výškách (zdroj: military.cz)

Zdroj: Tass.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace