Rusko, připrav se, naše rakety míří do Sýrie, hřímá Donald Trump

Rusko, připrav se, naše rakety míří do Sýrie, hřímá Donald Trump
Popisek: Donald Trump
11 / 04 / 2018, 15:30

USA chystají odvetu za údajný chemický útok Asadových jednotek v syrské Dúmě.

Americký prezident Donald Trump na svém twitteru vzkázal Rusku, ať se v Sýrii připraví na ,,krásné a chytré" rakety. USA chtějí reagovat na údajný chemický útok syrské armády v Dúmě.

psali jsme: Americký expert: Pochybuji, že za chemický útok je zodpovědný Asad. Trump nemá žádné jasné důkazy

Rusko jako už v předcházejících případech tvrdí, že incident, při němž zemřelo nejméně 42 lidí a 500 jich bylo zraněno, musí být řádně vyšetřen a vina vládních jednotek sloužící režimu Bašára Asada jasně prokázána. Rusko má vážné pochybnosti, že chemický útok je Asadovým dílem, podle něho jsou to naopak rebelové bojující proti jeho vládě, kteří vlastní chemické zbraně, a jež Rusko nazývá teroristy.

Eskalaci napětí přispěl i ruský výrok, podle něhož budou všechny americké rakety vypálené na Sýrii sestřeleny, a místo, z něhož byly odpáleny, se stane terčem odvetného útoku. To potvrdil i ruský vyslanec v Libanonu Alexandr Zasypkin. 

psali jsme: Asad má stále ,,stovky tun chemických zbraní" k použití, řekl syrský generál

Trump tentokrát volá po silnějším útoku na Sýrii, než jaký proběhl formou řízených střel z amerických letadlových lodí ve Středozemním moři. Pokud by dal Trump k útoku zelenou, jeho terčem by se mohly stát syrské letecké základny a letecký park syrské armády. Americkým strategickým cílem v regionu by tak bylo hlavně oslabení Asadovy armády.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: rt.com, washingtonpost.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.