Rusko připravuje propagandistický proces s vojáky pluku Azov

Rusko připravuje propagandistický proces s vojáky pluku Azov
Autor fotografie: Azov Regiment|Popisek: Ilustrační fotografie
10 / 08 / 2022, 15:15

Jeden z největších přístavů v Azovském moři byl téměř úplně zničen ruským dělostřelectvem a letectvem. Přes výzvy papeže Františka, šéfů mezinárodních organizací a vůdců západních zemí, se tragédii obyvatel Mariupolu nezabránilo. Nyní chystá Rusko další zločin.

Když se poslední vojáci pluku Azov rozhodli složit zbraně, Rusové slíbili, že je vymění za válečné zajatce zajaté ukrajinskou armádou. Moskva však slovo nedodržela a domů se vrátili jen někteří z nich. Na ty, kteří zůstanou, čeká propagandistická podívaná, nazývaná Rusy a proruskými separatisty „mezinárodním válečným soudem“.

Není známo, které státy by zajistily mezinárodní charakter procesu, ale komentátoři tvrdí, že jde o separatisty ze samozvaných republik Luhansk a Doněck, loajální Moskvě.

Petro Andruščenko, poradce starosty Mariupolu loajálního Kyjevu, poskytl informace o stavbě klecí pro souzené vojáky.

Nezávislí právníci se domnívají, že proces, který chce Rusko uspořádat, bude nezákonný a bude zapsán na dlouhý seznam válečných zločinů spáchaných ruskou armádou.

Již dříve úřady DPR oznámily vážné následky pro bojující dobrovolníky z Mezinárodní legie. V červnu úřady oznámily, že 2 zajatí britští a maročtí dobrovolníci čelí nejvyššímu možnému trestu – trestu smrti.

Na sociálních sítích můžete nalézt mnoho informací pod hastagem #saveAzov

Zdroj: tvp.info, Toronto Television

 

Tagy článku