Rusko připravuje propagandistický proces s vojáky pluku Azov

Rusko připravuje propagandistický proces s vojáky pluku Azov
Autor: Azov Regiment|Popisek: Ilustrační fotografie
10 / 08 / 2022, 15:15

Jeden z největších přístavů v Azovském moři byl téměř úplně zničen ruským dělostřelectvem a letectvem. Přes výzvy papeže Františka, šéfů mezinárodních organizací a vůdců západních zemí, se tragédii obyvatel Mariupolu nezabránilo. Nyní chystá Rusko další zločin.

Když se poslední vojáci pluku Azov rozhodli složit zbraně, Rusové slíbili, že je vymění za válečné zajatce zajaté ukrajinskou armádou. Moskva však slovo nedodržela a domů se vrátili jen někteří z nich. Na ty, kteří zůstanou, čeká propagandistická podívaná, nazývaná Rusy a proruskými separatisty „mezinárodním válečným soudem“.

Není známo, které státy by zajistily mezinárodní charakter procesu, ale komentátoři tvrdí, že jde o separatisty ze samozvaných republik Luhansk a Doněck, loajální Moskvě.

Petro Andruščenko, poradce starosty Mariupolu loajálního Kyjevu, poskytl informace o stavbě klecí pro souzené vojáky.

Nezávislí právníci se domnívají, že proces, který chce Rusko uspořádat, bude nezákonný a bude zapsán na dlouhý seznam válečných zločinů spáchaných ruskou armádou.

Již dříve úřady DPR oznámily vážné následky pro bojující dobrovolníky z Mezinárodní legie. V červnu úřady oznámily, že 2 zajatí britští a maročtí dobrovolníci čelí nejvyššímu možnému trestu – trestu smrti.

Na sociálních sítích můžete nalézt mnoho informací pod hastagem #saveAzov

Zdroj: tvp.info, Toronto Television

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace