Rusko protestuje proti vojenským akcím NATO na Kavkaze

Rusko protestuje proti vojenským akcím NATO na Kavkaze
07 / 05 / 2016, 10:30

NATO se stále víc blíží k hranicím Ruska, čímž podkopává spolupráci s Moskvou, tvrdí americký politolog a expert na Rusko Stephen Cohen.

Ruské ministerstvo zahraničí v pátek obvinilo NATO, že se snaží destabilizovat Kavkaz. Reagovalo tak na společné vojenské cvičení, které se má od příštího týdne uskutečnit v Gruzii. Ze strany Severoatlantické aliance se ho zúčastní USA a Británie. Dvoutýdenních manévrů, nazvaných Noble Partner, se od 11. května v Gruzii zúčastní asi 1300 amerických, britských a gruzínských vojáků. Zdroj: tyden.cz

"Považujeme tento konstantní vývoj NATO v Gruzii za provokaci, která směřuje záměrně k destabilizaci vojensko-politické situace na Kavkazu," uvedlo ruské ministerstvo ve svém prohlášení.

NATO se stále víc blíží k hranicím Ruska, čímž podkopává spolupráci s Moskvou, tvrdí americký politolog a expert na Rusko Stephen Cohen. Zdroj: cz.sputniknews.com

Aliance v čele s USA rychle zvyšuje svoje síly na souši, na vodě a ve vzduchu vedle ruských hranic. V této situaci není nic divného na reakci Moskvy, která posílá letadla na prohlídku americké vojenské lodě, jež se nachází nedaleko vojenské základny v Kaliningradě, poznamenává Cohen.

Přitom Washington a Brusel, které značně posílily vojenskou přítomnost ve Východní Evropě, obviňují Moskvu z „provokací proti NATO." Ale v tomto případě je provokatérem právě aliance, míní politolog a dodává: „Podobné akce NATO mohou připomenout obyvatelům Ruska vpád nacistického Německa v roce 1941, naposledy, kdy byly podobné nepřátelské síly mobilizovány u hranic jejich země." 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace