Rusko reaktivovalo 1. gardovou tankovou armádu

Rusko reaktivovalo 1. gardovou tankovou armádu
Autor fotografie: Uralvagonzavod|Popisek: Ilustrační foto
10 / 02 / 2016, 17:00

Ruské pozemní síly dokončily reaktivaci 1. gardové tankové armády v ruském Západním vojenském okruhu a vytvoří dvě nové obrněné divize. Oznámilo to ruské ministerstvo obrany.

Na zasedání rady ministerstva obrany, které předsedá ministr obrany Sergej Šojgu, se diskutovalo o reaktivaci jako součásti rozvoje ruských sil rychlé reakce. Dvě nové obrněné divize  vzniknou během roku 2016 nedaleko měst Voroněže (Západní vojenský okruh) a Čeljabinsku (Ústřední vojenský okruh).

Podle ministerstva obrany byla 1. gardová reaktivována 1. února a bude vybavena tanky T-72B3 a T-80. Ruská tanková armáda je obvykle vybavena 500 tanky

Generálplukovník Vladimír Rudnitsky, velitel ústředního vojenského okruhu řekl, že základem nové obrněná divize u Čeljabinsku bude špičkové, moderní hlavní bitevní tanky. Čeljabinsk se nachází v blízkosti Nižního Tagilu, což je domovské město ruského výrobce tanků Uralvagonzavod a tato zmínka by tedy mohla znamenat, že tato jednotka bude jako první přijímat nové tanky T-14 Armata MBT a další nová vozidla na základě Armata.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace