Rusko rozmístí nové S-500 Prometheus již tento rok

Rusko rozmístí nové S-500 Prometheus již tento rok
Popisek: Ilustrační foto S-300
17 / 04 / 2016, 15:00

Ruský nejnovější obranný mobilní protivzdušný a kosmický komplex S-500 Prometheus vstoupí do služby už v tomto roce. Ministerstvo obrany údajně plánuje objednat pět komplexů S-500 schopných zachycovat balistické a hypersonické střely.

"Očekáváme první modely systémů protivzdušné obrany S-500 velmi brzy," řekl generál Viktor Gumenny v pátek pro televizní kanál Rossiya-24.

Vyspělý systém S-500 s dlouhým doletem a rozšířenými schopnostmi protiraketové obrany vstoupí do provozní připravenosti podle plánu v roce 2016. Technické vlastnosti mají být na špičkové úrovni.

Dostupné zdroje říkají, že S-500 bude schopen současně sledovat a zaútočit na 10 terčů pohybujících se rychlostí až sedm kilometrů za sekundu, což je přibližná rychlost mezikontinentální balistické střely nesoucí jaderné hlavice při vstupu do atmosféry. Dosah komplexu je údajně 600 kilometrů, zatímco výška cíle může být 180-200 kilometrů.

Ruské kosmické síly  údajně plánují koupit do roku 2020 pět systémů S-500, které budou integrovány do protileteckých obranných systémů Moskvy.

V březnu 2015 bylo oznámeno úspěšné dokončení testů střel 40N6 pro systém S-500, navíc bude podle všehch informací tato střela fungovat i ve starších systémech S-300, kterým tak dodá schopnosti zasáhnout cíle téměř ve vesmíru.

Zdroj: RT

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace