Rusko rozmisťuje zbraně v Arktidě

Rusko rozmisťuje zbraně v Arktidě
Autor: YouTube|Popisek: Rusové na severu - ilustrační foto
01 / 06 / 2015, 10:45

Vyzbrojování Severní flotily a oblastí v Arktidě pokračuje. Rusko zde zbrojí nejvíc ze všech zainteresovaných států.

Během roku 2015 obdrží Severní flotila nové proti-lodní raketové systémy Bastion. Oznámil to velitel Severní flotily admirál Vladimir Korolev.

Že v Arktidě to bude horké, jsme psali v článku: USA zaspaly v Arktidě. Putin se blíží

„Masivně obnovíme vybavení a zbrojní systémy pro pobřežní síly a tento rok obdržíme i systémy Bastion,“ řekl Korolev.

Dodal, že protiletadlové systémy S-400 byly již v Severní flotile nasazeny, stejně tak byly v Arktidě rozmístěny systémy Pantsir-S.

K-300P Bastion P je ruský mobilní systém obrany pobřeží. Je vyvinut na ničení různých hladinových lodí, od vyloďovacích lodí, přes konvoje, jednotlivé lodi, nebo uskupení letadlových lodí. Jeho maximální dosah je 300 kilometrů. Asi nejznámější místo, kde je dislokován je Krymský poloostrov.

Systém S-400 je schopen zasáhnout cíle letící rychlostí až 4.8 km/s, měl by umět detekovat neviditelné letouny. Dostřel systému je až 400 kilometrů. Americky F-22 Raptor by ale měl být schopen tento systém a starší S-300 napadnout už ze vzdálenosti 463 kilometrů.

Zdroj: Sputnik News, russiadefence.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace