Rusko se chová jako nacistické Německo - cílem je spálená Ukrajina

Rusko se chová jako nacistické Německo - cílem je spálená Ukrajina
Autor fotografie: Mvs.gov.ua, CC BY 4.0|Popisek: Ukrajina během války
26 / 04 / 2022, 12:00

Ruští vojáci srovnali se zemí osadu Nowotoszkiwske v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny. Nezůstalo tam co dobývat, po Rusech zbyla jen spálená země, informoval v pondělí na Telegramu šéf správy Luhanské oblasti Sergij Gajdaj.

„Okupanti obsadili Nowotoszkiwske po předchozím dlouhodobém ničení této osady bombardováním. Probíhají boje o další okolní města. Nepřítel používá stále stejnou taktiku - srovnat vše se zemí,“ říká Gajdaj.

Ruští vojáci zatím obsadili asi 80 % území Luhanské oblasti. V regionu panuje dramatická humanitární situace, většina veřejných služeb byla zničena, včetně zdravotnických zařízení. Dříve v pondělí Gajdaj oznámil, že celá Luhanská oblast byla v důsledku vojenských operací bez energie.

Nowotoszkiwske byla osada městského typu nedaleko města Hirske v Luhanské oblasti. Před ruskou invazí na Ukrajinu bylo Nowotoszkiwske obýváno více než 2 000 lidmi.

Ukrajina si věří v boji proti okupantům

Oproti březnu se zvýšilo procento Ukrajinců věřících ve vítězství Ukrajiny – z 91 na 93 %. Ve březnu 68 % respondentů prohlásilo, že si jsou naprosto jisti vítězstvím Ukrajiny ve válce s Ruskem, v dubnu se jejich procento zvýšilo na 72 %. Pouze 1 % dotazovaných Ukrajinců nevěří, že jejich země bude schopna odrazit ruský útok.

Průzkum Info Sapiens proběhl ve dnech 18. až 19. dubna na reprezentativní skupině 1034 respondentů.

Zdroj: tvp.info

Tagy článku