Rusko se připravuje na vojenskou přehlídku a spustilo web s prezentací

Rusko se připravuje na vojenskou přehlídku a spustilo web s prezentací
Autor fotografie: http://mil.ru/files/files/parad2015/1-moscow.html|Popisek: Internetová stránka ruského ministerstva obrany
22 / 04 / 2015, 18:00

Zřídilo dokonce internetové stránky s přehlídkou vojenské techniky.

Přehlídky na Rudém náměstí 9.května při oslavách Dne vítězství se má zúčastnit více než 16 500 vojáků, 201 kusů vojenské techniky a 143 letadel a vrtulníků. Ruské ministerstvo obrany podle agentury TASS počítá také s účastí čestných jednotek z desítky spřátelených států: Arménie, Ázerbájdžánu, Běloruska, Číny, Indie, Mongolska, Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Srbska a Turkmenistánu. (zdroj:zpravy.idnes.cz)

Ruské ministerstvo obrany spustilo k přehlídce internetovou stránku, která obsahuje i seznam a pořadí techniky na přehlídce i s fotografiemi. U novinek ale snímky jen poodhalují roušku tajemství, tedy klíčové prvky ještě zakrývají celty.

Na přehlídce se má poprvé objevit nejnovější ruský tank Armata, stejně jako nové bojové vozidlo pěchoty s automatickým rychlopalným kanonem ráže 30 milimetrů, pásový obrněný transportér a bojové vozidlo pěchoty Kurganěc, samohybná houfnice Koalicija, kolový obrněný transportér Bumerang a obrněné automobily ve verzích Tajfun-K a Tajfun-U.

"Letošní výdaje na zbrojení: Spojené státy 610, Čína 216 a Rusko 85 miliard dolarů"

Zdroj: mil.ru

 

Tagy článku