Rusko se zapojilo do konfliktu v Sýrii. Nechce připustit střety mezi tureckými a syrskými jednotkami

Rusko se zapojilo do konfliktu v Sýrii. Nechce připustit střety mezi tureckými a syrskými jednotkami
16 / 10 / 2019, 18:45

Podle očekávání se Rusko jakožto spojenec syrského prezidenta Bašára Asada zapojilo do kurdsko-tureckého konfliktu, který začal tureckou invazí na sever Sýrie.

Ruské jednotky překročily řeku Eufrat a mají směřovat na východ. Ruské jednotky se mají nacházet u pohraničního města Kobani, které ovládají kurdské milice. Podle BBC Rusko prohlásilo, že nepřipustí boje mezi syrskými a tureckými jednotkami, zatímco turecká ofenziva na severu Sýrie, jež začala 9. října bez vědomí Damašku, pokračuje dále.

,,To je jednoduše neakceptovatelné, a proto my je (tyto boje) samozřejmě nepřipustíme," řekl moskevský mimořádný velvyslanec v Sýrii Alexander Lavrentěv. Ruské ministerstvo obrany prohlásilo, že jednotky hlídkují podél ,,kontaktní linie" mezi syrskými a tureckými vojsky. Tureckou jednostrannou akci proti Kurdům označil Lavrentěv za nepřijatelnou.

Damašek přesunul po tureckém vpádu na sever Sýrie své armády, aby ,,čelil tureckým jednotkám". Nyní může počítat s aktivní ruskou pomocí. Kurdská administrativa v severní Sýrii vydala již dříve prohlášení, že byla dosažena dohoda s Damaškem, aby jeho jednotky byly rozmístěny podél hranice s Tureckem.

 


Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.