Rusko slepé vůči jadernému útoku z vesmíru

Rusko slepé vůči jadernému útoku z vesmíru
02 / 07 / 2015, 10:30

Ruské obrana nebude mít své nové vojenské satelitní systémy schopné detekovat jaderný útok dříve, než v listopadu 2015, funkčnost systému jako celku se očekává až v roce 2018.

Moscow Times citovaly tiskovou agenturu Tass, která uvedla, že Rusko má zpoždění nejméně 4 měsíce ve vypuštění svých nových vojenských satelitů, což ponechává Rusko ve stavu neschopném rozpoznat potenciální jaderný útok z vesmíru.

První spuštění nových satelitů, označených ve zprávách jako "United Space System," je plánováno na listopad, alespoň podle zpráv v Moscow Times.

"Dnes jsme skoro připraveni dostat první satelit na vysoce eliptickou dráhu, spuštění se bude konat v listopadu 2015," řekl v úterý 30.6. generálmajor Oleg Maidanovich, velitel Vesmírných obranných sil. Maidanovich nevysvětlil, proč bylo zahájení odloženo, dodaly Moscow Times.

Moscow Times rovněž dodává, že ruské satelity včasného varování z dob SSSR zůstaly téměř slepé kvůli technické poruše v roce 2014.

Nový systém, který je úzce integrován s pozemními radary včasného varování a bude tak poskytovat rozsáhlý obraz globálních raketových startů, bude podle předpokladů plně funkční v roce 2018.

Zdroj: Defensetech

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace