Rusko stupňuje útoky před víkendovým zastavením palby

Rusko stupňuje útoky před víkendovým zastavením palby
Autor: YouTube|Popisek: Su-34 nad Sýrií
26 / 02 / 2016, 15:00

Rusko říká, že bude i nadále bombardovat teroristy v některých částech Sýrie, než vstoupí v platnost ukončení nepřátelských akcí.

"Ruské letectvo pokračuje i nadále ve své činnosti v Sýrii proti "teroristickým organizacím," řekl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov.

Popřel ale zprávy z monitorů, že ruská letadla intenzivně bombardují povstalecké pevnosti.

Světové mocnosti se dohodly 12. února, že příměří by mělo začít během jednoho týdne. Termín "zastavení nepřátelských akcí" zahrnuje režim a povstalecké síly, ne takzvaný Islámský stát (IS) a na al-Káidy napojenou frontu al-Nusra.

Přes noc byly ruské nálety intenzivnější než obvykle a udeřily na povstalecké bašty a to i ve východní Ghoutě na východě od Damašku, na severu provincie Homs, a na západě provincie Aleppo. Oznámila to Syrská observatoř pro lidská práva se sídlem v Londýně.

"Je to silnější než obvykle. Je to, jako kdyby si (Rusové a režim) chtěli podmanit rebely v těchto regionech nebo před uzavřením příměří získat body," řekl vedoucí observatoře Rami Abdel Rahman zpravodajské agentuře AFP.

Ale Peskov uvedl, že Rusko zaútočilo proti IS, Al-Nusře a dalším extremistickým skupinám označeným jako legitimní cíle ze strany Rady bezpečnosti OSN.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace