Rusko ukřivděné, že jej česká média diskreditují, zcela nechápe nezávislost médií

Rusko ukřivděné, že jej česká média diskreditují, zcela nechápe nezávislost médií
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 04 / 2020, 18:15

Ruská ambasáda zaslala na české ministerstvo nótu, ve které si stěžuje na práci českých nezávislých médií. Je zcela jasné, že něco takového v Rusku neznají, protože tam již byla všechna podobná nezávislá a opoziční média zlikvidována. Černínský palác již na ruskou nótu odpověděl.

Informaci, že do ČR přicestoval potencionálně nebezpečný člověk krytý diplomatickým pasem přinesl Respekt, který upozornil na možné nebezpečí pro starostu Prahy 6,  který má nyní stejně jako pražský primátor policejní ochranu.

A jak reagoval na "uplakanou" ruskou nótu Černínský palác?

Ministerstvo zahraničních věcí odeslalo odpověď na ruskou nótu, kterou považujeme za nepatřičnou, protože se ohrazuje proti práci nezávislých médií. ČR plní a bude i nadále plnit veškeré své závazky vyplývající z mezinárodního práva.

Není pravda, že by Česko jakkoliv tyto závazky porušilo. V České republice platí svoboda tisku a zákaz cenzury podle Listiny základních práv a svobod. Do těchto svobod ministerstvo zahraničních věcí nezasahuje a zasahovat nebude.

Odmítáme, aby se o to pokoušel cizí stát. Upozorňujeme také na Smlouvu o přátelských vztazích mezi Českem a Ruskem, kde se smluvní strany zavázaly, že se nebudou vměšovat do vnitřních záležitostí druhého státu.

Podle Deníku N byla prý Moskva varována před jakoukoliv akcí vůči pražským politikům právě kvůli příletu onoho "diplomata" o kterém informovaly tajné služby na začátku dubna.

Zdroj tiskové zprávy: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace