Rusko ukřivděné, že jej česká média diskreditují, zcela nechápe nezávislost médií

Rusko ukřivděné, že jej česká média diskreditují, zcela nechápe nezávislost médií
Autor fotografie: Pixabay|Popisek: Ilustrační obrázek
28 / 04 / 2020, 18:15

Ruská ambasáda zaslala na české ministerstvo nótu, ve které si stěžuje na práci českých nezávislých médií. Je zcela jasné, že něco takového v Rusku neznají, protože tam již byla všechna podobná nezávislá a opoziční média zlikvidována. Černínský palác již na ruskou nótu odpověděl.

Informaci, že do ČR přicestoval potencionálně nebezpečný člověk krytý diplomatickým pasem přinesl Respekt, který upozornil na možné nebezpečí pro starostu Prahy 6,  který má nyní stejně jako pražský primátor policejní ochranu.

A jak reagoval na "uplakanou" ruskou nótu Černínský palác?

Ministerstvo zahraničních věcí odeslalo odpověď na ruskou nótu, kterou považujeme za nepatřičnou, protože se ohrazuje proti práci nezávislých médií. ČR plní a bude i nadále plnit veškeré své závazky vyplývající z mezinárodního práva.

Není pravda, že by Česko jakkoliv tyto závazky porušilo. V České republice platí svoboda tisku a zákaz cenzury podle Listiny základních práv a svobod. Do těchto svobod ministerstvo zahraničních věcí nezasahuje a zasahovat nebude.

Odmítáme, aby se o to pokoušel cizí stát. Upozorňujeme také na Smlouvu o přátelských vztazích mezi Českem a Ruskem, kde se smluvní strany zavázaly, že se nebudou vměšovat do vnitřních záležitostí druhého státu.

Podle Deníku N byla prý Moskva varována před jakoukoliv akcí vůči pražským politikům právě kvůli příletu onoho "diplomata" o kterém informovaly tajné služby na začátku dubna.

Zdroj tiskové zprávy: Ministerstvo zahraničních věcí České republiky

Tagy článku