Rusko varuje USA: "Jestli chcete válku, máte ji mít!"

Rusko varuje USA: &quote;Jestli chcete válku, máte ji mít!&quote;
19 / 10 / 2016, 15:45

Rusko varovalo USA, že vyhlásí Spojeným státům válku, pokud dojde na slova amerického viceprezidenta Joe Bidena, který vyzval k totálnímu kybernetickému útoku na Kreml.

Informaci zveřejnil britský server express.co.uk. Vojenští experti v Moskvě uvedli, že ruský prezident neustoupí před stále se zvyšující se "agresivitou Bílého domu", v době kdy se zvyšuje napětí mezi oběma velmocemi.

CIA na žádost prezidenta Baracky Obamy připravuje možnosti, jak proti Rusku provést odvetný kybernetický útok. Americký viceprezident Joe Biden v pátečním pořadu Meet the Press na stanici NBC News prohlásil, že Amerika připravuje pro Putina vzkaz. "Bude to v době, kterou si sami vybereme, a za podmínek, které přinesou ten největší možný dopad," dodal. 

Ruský generál ve výslužbě a ředitel ruského Střediska politologie Jevgenij Bužinskij popsal tuto provokativní akci jako „totální konfrontaci", a dodává „Samozřejmě, že přijde reakce. Rusko to vidí tak, jak to vidí Putin, je to totální konfrontace na všech frontách. Chcete-li konfrontaci, tak ji dostanete."

Mluvčí ruské vlády Dmitrij Peskov Bidenovy hrozby rychle odsoudil. „Hrozby namířené proti Moskvě a vedení našeho státu jsou bezprecedentní, protože byly vyjádřeny na úrovni amerického viceprezidenta," uvedl. „Na pozadí této agresivní nepředvídatelné linie musíme přijmout opatření na ochranu našich zájmů vedoucí k zajištění rizik," dodal.

Putinův poradce Jurij Ušakov také obvinil Spojené státy z „bezprecedentního ohrožení" a „krajní drzosti". Zdroj: globe24.cz 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.