Rusko varuje USA: Neútočte na Asada

Rusko varuje USA: Neútočte na Asada
Autor fotografie: US Air Force|Popisek: Ilustrační foto
02 / 10 / 2016, 12:30

Rusko varovalo Spojené státy aby se vyvarovaly přímých akcí proti syrskému režimu, které by způsobily negativní důsledky po celém Středním východě. Oznámila to ruským státem řízená tisková agentura Sputnik.

Mezitím pokračovaly intenzivní boje v obleženém syrském městu Aleppo,  kde v sobotu byla jedna z hlavních nemocnic bombardována Ruskem podporovanými vládními silami.

Sputnik napsal, že mluvčí ruského ministerstvo zahraničí Maria Zacharová řekla: "Pokud USA zahají přímou agresi proti Damašku a syrské armádě, povede to k hrozným, "tektonickým posunům" a to nejen na území Sýrie, ale v regionu obecně."

Řekla, že Spojené státy riskují vytváření mocenského vakua v Sýrii, pokud sesadí syrského prezidenta Bašára Asada. Takové mocenské vakuum bude zaplněno "teroristy všeho druhu," oznámila agentura Sputnik.

Státní tajemník John Kerry na setkání se skupinou syrských civilistů minulý týden vyjádřil sympatie k jejich požadavkům, aby Spojené státy důrazněji intervenovaly proti syrským a ruským leteckým úderům, podle zvukového záznamu získaného CNN.

Řekl skupině Syřanů, že "ztratil argument" pro použití vojenské síly proti režimu syrského prezidenta Bašára al-Asada.

"Já jsem argumentoval pro použití síly. Já jsem ten, kdo vstal a oznámil, že budeme útočit na Asada za použití zbraní," je slyšet, jak říká Kerry syrským účastníkům s odvoláním na interní jednání v rámci administrativy prezidenta Baracka Obamy, který následoval po Asadově používání chemických zbraní v roce 2013.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.