Rusko vyhrožuje Dánsku: Vaše lodě mohou být cílem jaderného útoku

Rusko vyhrožuje Dánsku: Vaše lodě mohou být cílem jaderného útoku
Autor: Dollar Photo Club|Popisek: Dánské lodi cílem Ruska?
22 / 03 / 2015, 08:30

Výhrůžka ruského velvyslance Dánsku zcela jistě není jen pomatením smyslů daného mužika. To, co řekl jsou pečlivě mířená slova, která mu do úst vložil Kreml.

Rusko je nebývale aktivní i v oblasti Baltu a včera světová média přinesla zprávu, že východní velmoc varovala Dánsko, že pokud začne využívat protiraketovou obranu NATO, stanou se jejich vojenské objekty cílem Ruska.

„Nemyslím si, že by Dánové plně chápali konsekvence svého připojení k protiraketové obraně vedené USA. Pokud to udělají, stanou se dánské válečné lodě cíli pro ruské jaderné zbraně,“ řekl Mikhail Vanin, ruský velvyslanec v Dánsku novinám Jyllands-Posten.

„Dánsko chce být součásti hrozby proti Rusku. Bude mít méně klidu a jeho vztahy s Ruskem budou trpět. Ale to je samozřejmě jejich rozhodnutí, já chci jen připomenout, že jejich finance a bezpečnost budou trpět. A ruské rakety budou schopny proniknout budoucím globálním protiraketovým systémem,“ dodal tento ruský dáreček v Dánsku.


Podle dánského ministra zahraničí Martina Lidegaarda jsou slova ruského velvyslance nepřijatelná.

„Pokud to řekl takto, je to nepřijatelné, Rusko ví, že protiraketový systém je obranný a není namířen proti Rusku.“

"Nesouhlasíme s Ruskem v mnoha důležitých otázkách, ale také spolupracujeme, například v Arktidě, a proto je důležité, aby tón komunikace mezi námi se nestupňoval," řekl Lidegaard.

Ruský tlak na pobaltské státy a Dánsko se zvyšuje, dánské stroje F-16 musely v roce 2014 zasahovat proti ruským letadlům v 58 případech, dokonce došlo málem ke srážce ruského vojenského letadla s dopravním letounem.

Dovedete si přestavit hysterii Ruska, kdyby jim někdo pohrozil jadernými zbraněmi? Mimochodem nebylo by vhodné Vanina vypovědět z Dánska, aby bylo jasné, co si Západ o ruském vyhrožování myslí?

Zdroj: The Telegraph

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace