Rusko vyvrací americké zprávy o úspěšném útoku IS na ruské vrtulníky v Sýrii

Rusko vyvrací americké zprávy o úspěšném útoku IS na ruské vrtulníky v Sýrii
Autor fotografie: google.cz/maps/ Stratfor|Popisek: Letecká základna Tiyas v Sýrii
24 / 05 / 2016, 18:15

Šíření podobných "informací" jenom přispívá mezinárodnímu terorismu, tvrdí Rusko.

Americká agentura Stratfor dnes uvedla, že bojovníci IS v Sýrii napadli a vážně poškodili ruskou leteckou základnu Tijas poblíž Palmýry, kde zničili čtyři bitevní vrtulníky a dvacítku kamionů s municí. Zdroj: BBC

Stratfor vychází ze satelitních snímků základny, na kterých jsou vidět ohořelé trosky strojů seřazených na vzletové dráze a zničená budova. Při srovnání s dřívějšími snímky dospěli američtí experti k předpokladu, že na dráze jsou vraky bitevních vrtulníků Mi-24 a že zničená budova byla muničním skladem. Na vzletové dráze je vidět také poškozená syrská stíhačka MiG-25. Zdroj: ČTK

Oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov, tuto zprávu okamžitě popřel a uvedl:

„Všechny ruské bitevní vrtulníky, které se nacházejí v Syrské arabské republice, plní podle plánu úkoly, jejichž cílem je likvidace teroristů. K žádným ztrátám mezi příslušníky ruské letecké základny nedošlo.
Chtěl bych připomenout, že autory fám o zlikvidování útvaru ruských bitevních vrtulníků a dvou desítek nákladních vozů jsou propagandisté (teroristické skupiny) ISIL, kteří se neúspěšně snažili „prodat" tuto údajnou „novinku" už asi tak před deseti dny.
Pokud jde o fotografie syrské letecké základny, pak ta shořelá letecká a automobilová technika a také četné jámy po vybuchlých reaktivních střelách tam už jsou kolikátý měsíc." 
Zdroj: cz.sputniknews.com

Nakonec Konašenkov dodal: „Když ponecháme stranou veškerou tuhle lyriku, a řekneme to bez obalu, pak je zřejmě šíření podobných informací tím přínosem našich partnerů k boji s mezinárodním terorismem, a to přínosem úměrným jejich silám".


Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace