Rusko za plot - Finsko chce na hranicích lepší bariéry

Rusko za plot - Finsko chce na hranicích lepší bariéry
Autor fotografie: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
15 / 05 / 2022, 09:00

Finská vláda stále více zvažuje vybudování bariéry na hranici s Ruskou federací. Nyní, na hranici dlouhé více než 1 300 km, je tu a tam jen tenký, rezavý drátěný plot.

Informaci přinesl portál euractiv.pl. Motivací finské vlády je aktuální politika Ruska.

Připomeňme si, že v loňském roce režimy v Moskvě a Minsku podnikly kroky k přivedení nelegálních přistěhovalců na hranici s Polskem. Vláda ve Varšavě se okamžitě rozhodla postavit ploty a zábrany, které měly uprchlíky zastavit.

Ačkoli Finsko aktuálně nemá takové problémy, již vážně zvažuje podobné kroky.

"Finská pohraniční stráž uvedla, že dosud nezaznamenala žádné znepokojivé incidenty, které by se týkaly nepravidelného pohraničního styku nebo možného pohybu ruských vojsk v této části Evropy. Úřady v Helsinkách však chtějí posílit ochranu hranice tím, že z její strany postaví trvalý, velký plot," píše portál s odvoláním na deník Helsingin Sanomat.

Velitel pohraniční stráže v Severní Karélii, plukovník Marko Turkunen uvedl, že Finsko by chtělo lepší plot na ruských hranicích. Rusko a Finsko sdílejí 1 343 km pozemní hranice.

Turunen uvedl, že se plánuje silnější plot pro kritické a vysoce rizikové oblasti. To zahrnuje hraniční přechody i oblasti v jejich blízkosti. Turunen odmítl poskytnout podrobnosti o délce a konstrukci zesíleného plotu.

Finské služby potvrdily médiím, že analýzy a koncepční práce na možném plotu na hranici s Ruskem již probíhají.

 

Zdroj: tvp.info, massnews.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace