Rusko začalo s testováním elektromagnetického bojového systému

Rusko začalo s testováním elektromagnetického bojového systému
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: ruská vlajka
27 / 04 / 2016, 15:45

Rusko zkouší v současné době elektromagnetické zbraně.

Rusko v nadcházejících měsících bude testovat nový typ elektromagnetického bojového systému. Podle ruských médií jsou takové zbraně schopné neutralizovat a vyřadit veškerou elektroniku zbraní nepřítele. Testy mají potrvat až do konce roku 2016.

Podle agentury RT producent těchto technologicky pokročilých zbraní pro Rusko provádí zkoušky pro nový systém. Pokud by dopadly testy úspěšně, jsou elektromagnetické bojové zbraně ochránit vojenské jednotky či civilní stavby před útokem ze vzduchu nebo dokonce z vesmíru.

Kromě toho je systém schopný zablokovat a ovlivnit nepřátelské velící a kontrolní systémy na dlouhou vzdálenost tím, že vysílá komplexní a silný digitální signál. Systém pak bude umístěn podle ruských zdrojů na pozemní plošiny,  letadla a plošiny blízko pobřeží.

Vrchní velitel sil NATO v Evropě generál Philip Breedlove již v únoru řekl, že USA musí v nejbližší době investovat do pokročilých elektronických bojových systémů, aby se v těchto kapacitách vyrovnaly Rusku.  Podle Breedlova Rusko ve vyvíjení nových systémů značně pokročilo.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace