Rusko začne Číně brzy dodávat systém protivzdušné obrany S-400

Rusko začne Číně brzy dodávat systém protivzdušné obrany S-400
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: S - 400
15 / 12 / 2017, 16:00

Čína dostane od Ruska dodávky protivzdušných systémů S-400.

Společnost Rostec potvrdila, že zahájí dodávku systémů protivzdušné obrany do Číny. Její šéf Sergey Chemezov však neprozradil, v jakém časovém horizontu by měly dodávky probíhat.

psali jsme: Turecko začne dostávať systémy S-400 z Ruska v roku 2019

Na otázku agentury TASS odpověděl, že ,,v blízké budoucnosti" a dodal, že všechny úkony probíhají v souladu s kontraktem podepsaným mezi Ruskem a Čínou. Podle serveru armyrecognition.com se odhaduje hodnota kontraktu na nacelé 3 miliardy dolarů. Čína je další zemí, která projevila zájem o ruský systém protivzdušné obrany S-400.

Kontrakt mezi oběma zeměmi byl oznámen již v roce 2015 a nyní by mělo protivzdušné systémy Rusko postupně dodávat Číně.

psali jsme: Video: Znamená S-400 NO-GO zónu v Sýrii pro letadla NATO?

Chemezov také potvrdil, že Rostec plánuje prodat systémy protivzdušné obrany S-400 také Saúdské Arábii. Zatím však podle něho nebyl podespán kontrakt a obě země začaly teprve o dodávkách jednat.

Rusko již v září podepsalo s Tureckem kontrakt o dodávkách protivzdušných systémů S-400. Odhaduje se, že tento kontrakt má hodnotu 2,5 miliard dolarů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace