Rusko zahájilo neohlášené testy připravenosti strategických jaderných zbraní

Rusko zahájilo neohlášené testy připravenosti strategických jaderných zbraní
Autor: Youtube|Popisek: Topol-M
04 / 03 / 2015, 11:00

Informovalo o tom dnes velení strategických raketových sil ruského ministerstva obrany.

Ruské strategické raketové síly dnes zahájily neohlášené testy jaderných zbraní v blízkosti ruského města Joškar-Ola (v překladu Rudé město je hlavní město republiky Mari El. Nachází se asi 100 km severozápadně od Kazaně, má 258 200 obyvatel).

"Velitelství strategických raketových vojsk provádí neohlášenou zkoušku stavu a bezpečnostních předpisů jaderných zbraní u raketových jednotek v Joškar-Ola" uvedla stroze tisková služba ve svém prohlášení. Podle expetů je tato jednotka vyzbrojena jaderným raketovým komplexem Topol (zdroj: sputniknews.com)

 
Už v neděli jsme psali v článku "Ruský generál: naše jaderné rakety jsou připraveny na okamžitý úder", že ruský generál Andrej Burbin, velitel ruských strategických sil, oznámil, že "ruští vojáci "ochotně splní rozkazy" pokud takové přijdou. A doplnil, že modernizace armády probíhá podle plánu a v roce 2020 by měl být podíl nových jaderných střel ve výši 98 procent."
 
Video: zdroj YouTube, MySTIC channel
 

Psali jsme také:

TOP 10 nejsilnějších armád světa: palebná síla, geopolitický kontext i rozpočty

Rusko opravuje svoje jaderná monstra

Nejrychlejší ponorka světa je - která vlastně?

Z válečné lodi třídy Mistral vyrobené ve Francii pro Rusko ukradeno klíčové vybavení!

Ruské válečné lodě v kanálu La Manche mezi Anglií a Francií


 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace