Těžce ozbrojená buňka Islámského státu byla rozprášena. Chtěla na Nový rok spáchat rozsáhlý teroristický útok v Moskvě

Těžce ozbrojená buňka Islámského státu byla rozprášena. Chtěla na Nový rok spáchat rozsáhlý teroristický útok v Moskvě
Autor: Pixabay.com/cs|Popisek: teroristický útok
30 / 12 / 2016, 10:00

Sedm islamistů, kteří buňku tvořili, bylo zatčeno v Dagestánu.

Podle ruské bezpečnostní služby FSB, jež podezřelé sledovala, plánovali zatčení rozsáhlý teroristický útok na hustě zalidněná místa v Moskvě. Muži měli přijímat pokyny od Islámského státu.

Při domovní prohlídce se u podezřelých našlo značné množství automatických zbraní a výbušniny. Ty chtěli podle FSB použít při teroristické akci, kterou plánovali na Nový rok.

Související: Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

V Dagestánu se v těchto dnech zvyšuje aktivita islamistů, jež útočí na policisty a bezpečnostní složky státu. Někteří z nich přísahali věrnost Islámskému státu.

Psali jsme: Jordánsko odsoudilo pět členů Islámského státu k trestu smrti oběšením

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace