Rusko zaútočí proti Islámskému státu jedině s mandátem OSN

Rusko zaútočí proti Islámskému státu jedině s mandátem OSN
Autor fotografie: Carlos Menendez San Juan CC BY-SA 2.0|Popisek: Su-30
29 / 09 / 2015, 10:45

Rusko zvažuje, zda následovat USA a jejich spojence ve vedení leteckých úderů proti Islámskému státu, říká prezident Vladimir Putin.

Putin to řekl po setkání s americkým prezidentem Barackem Obamou na Valném shromáždění OSN. Setkání a projevy vůdců jednotlivých zemí na zasedání Valného shromáždění OSN, ale také zdůraznila rozpory o tom, jak ukončit syrský konflikt.

Rusko sdělilo, že by bylo obrovským omylem nespolupracovat s režimem syrského prezidenta Bašára Asada k řešení Islámského státu. V pondělí představitelé USA a Francie opět trvali na tom, že prezident Asad musí odejít. Na to ale Putin řekl: "Oni nejsou občany Sýrie, a proto by neměli být zapojeni do výběru vedení jiné země."

Podle Putina by Rusko provádělo letecké údery pouze v případě, že by byly schváleny OSN a zároveň oznámil, že vylučuje zapojení ruských vojsk do pozemní operace v Sýrii.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.