Rusko zřídilo základnu u Palmyry

Rusko zřídilo základnu u Palmyry
Autor: YouTube|Popisek: Ruská základna u Palmyry
14 / 05 / 2016, 02:30

Ruské pozemní síly v Sýrii zřídily operační základnu v centrální oblasti u syrského města Tadmur, poblíž starobylých ruin Palmyry. Jak video ukazuje, na základně je dokonce nainstalován protiletecký systém Pantsyr S1.

Video tiskové agentury AFP ze dne 7. května ukazuje, že ruská základna byla postavena na západ od města, asi 1,5 kilometru od hradu Fakhr-al-Din al-Maani a ruiny Palmyry.

Základna je zajištěna vysokým drátěným plotem s žiletkovým drátem a jsou v ní umístěny montované kontejnerové budovy, velké stany pro údržbu zařízení, polní kuchyně a systém satelitní komunikace. Nad základnou vlaje ruská vlajka. Záběry ukazují protiletecký obranný systém Pantsyr S1, stejně tak alespoň tři obrněná vozidla BTR-82A a tři BTR-80, což naznačuje, že na základně jsou rozmístěny ruské bojové jednotky. Rusko již dříve oznámilo, že poslalo personál na odstraňování min do této oblasti, aby pomohl vyčistit improvizovaná výbušná zařízení, které v Palmyře a okolí zanechali bojovníci v této oblasti poraženého Islámského státu.

Rusko si nadále udržuje silnou vojenskou přítomnost v centrální pouštní oblasti Sýrie, kdy ze základen Al-Shayrat a Tiyas operují bitevní vrtulníky, které podporují vládní syrské jednotky v bojích proti teroristům. 

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace