Rusko-turecký konflikt pokračuje. Turecká loď údajně blokovala konvoj v Černém moři

Rusko-turecký konflikt pokračuje. Turecká loď údajně blokovala konvoj v Černém moři
Popisek: Ilustrační foto
14 / 12 / 2015, 13:30

Rusko dnes informovalo o dalším námořním incidentu, tentokrát v Černém moři.

Loď plující pod tureckou vlajkou prý zatarasila cestu konvoji ruských plavidel a hrozila srážka. Opakuje se podobná situace jako v neděli v Egejském moři.

Mezitím turecký vlastník rybářské lodi podle serveru Newsru.com celý incident popřel: Žádnou střelbu prý neslyšel a k ruské lodi se nepřiblížil. (Zdroj: zpravy.idnes.cz)

Dvě vrtná zařízení, patřící státnímu podniku Černomorněftěgaz, byla kvůli složité mezinárodní situaci přemísťována z oděského ložiska plynu do ruských výsostných vod. Při přemísťování vrtných zařízení v místě, kudy plul konvoj lodí se objevila obchodní loď s tureckou vlajkou, která neuvolnila konvoji cestu a pokusila se zastavit v místě proplutí, čímž porušila mezinárodní pravidla, která mají zabránit srážce lodí na moři, a všeobecně přijaté normy mořeplavby, a záměrně tak vytvořila havarijní situaci. Kapitán turecké lodi nenavázal s ruskými loďmi radiové spojení a na výzvy nijak nereagoval", uvádí se ve zprávě společnosti Černomorněftěgaz.

„Nedorozumění" se podařilo vyřešit díky "strážní lodi pohraniční služby ruského ministerstva obrany a raketovému člunu Černomořské flotily, které donutily loď, plavící se pod tureckou vlajkou, aby změnila kurs a pokračovala v plavbě směrem, bezpečným pro dopravní karavanu", uvedl ruský cz.sputniknews.com

Tagy článku