Ruskou odpovědí na zatykač na Putina může být vypálení ,,nesestřelitelné" rakety na Mezinárodní trestní soud, hrozí Medveděv

Ruskou odpovědí na zatykač na Putina může být vypálení ,,nesestřelitelné&quote; rakety na Mezinárodní trestní soud, hrozí Medveděv
Autor fotografie: Kremlin.ru, CC BY 4.0|Popisek: Vladimir Putin a Dmitrij Medveděv
20 / 03 / 2023, 13:30

Bývalý ruský prezident a premiér Dmitrij Medveděv znovu zahrozil na Telegramu, tentokrát vypálením rakety Oniks na sídlo Mezinárodního trestního soudu v Haagu, který vydal zatykač na Vladimira Putina.

Bývalý premiér a prezident Dmitrij Medveděv se zase po krátké pauze připomněl. Tentokrát nezapomněl zahrozit Mezinárodnímu trestnímu soudu v Haagu, který vydal již dříve zatykač na Putina.

Medveděv, který je v poslední době zvlášť aktivní na sociálních sítích, vznesl výhrůžku, že Rusko může vypálit hypersonickou raketu na sídlo Mezinárodního trestního soudu jako odpověď na vydání zatykače na ruského prezidenta Vladimira Putina.

,,Je docela možné si představit použít raketu Oniks ze Severního moře z ruské lodi na budovu Mezinárodního trestního soudu," napsal na Telegram Medveděv. A ještě přidal radu, aby se soudci nezapomněli dívat pozorně na nebe, raketa je podle něho ,,nesestřelitelná".

Podle Medveděva bude mít vydání zatykače na Putina  ,,strašlivé" důsledky pro mezinárodní právo.

Zatykač byl na Putina a na zmocněnkyni Ruska pro práva dětí Marii Lvovou-Bělovou vydán minulý týden. Rusko jej neuznává a cítí se jím pobouřeno.

Zdroj: Telegram, Newsweek

Tagy článku