Ruskou Severní flotilu posílil protisabotážní člun Gračonok

Ruskou Severní flotilu posílil protisabotážní člun Gračonok
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: protisabotážní člun
30 / 08 / 2017, 14:00

Ruská Severní flotila obdržela další protisabotážní člun třídy Gračonok.

Ruská Severní flotila dostala nový protidiverzní člun třídy Gračonok. Podle tiskového servisu flotily byl člun dopraven na její hlavní základnu podmořských sil v Gadžijevu v Murmanské oblasti. Slavnostní ceremonie uvedení do služby člunu se odehrála na vojensko-technickém fóru Army-2017, uvedlo tiskové prohlášení flotily.

psali jsme: Fregata Admiral Gorškov bude zařazena do ruského námořnictva v listopadu 2017

Protidiverzní čluny třídy Gračonok, které byly přiděleny Severní flotile, jsou nyní tři. Jeden z nich, Yunarmeyets Zapolyarya, se již představil na námořní přehlídce v Petrohradu.

Tento protisabotážní člun byl postaven v loděnici ve městě Rybinsk a je produktem společností Vympel sídlící v Nižném Novgorodu. Lodě jsou navrženy tak, aby bojovaly s teroristickými plavidly na moři a chránily hranice.
Gračonok je vyzbrojen 14,5 mm kulometem, speciálními granátomety a mobilními protiraketovými komplexy Igla.

psali jsme: Potřebuje Rusko nové jaderné křižníky? Aby se opět stalo supervelmocí, tak ano

Elektronická zařízení , jimiž jsou čluny vybyvené, jsou navíc schopné pátrat po cílech, které se pohybují pod vodou, což platí například i o potápěčích. Čluny mají výtlak 139 tun, délku 31 metru a šířku 7,4 metru. Maximální rychlost činí 23 uzlů a dálka plavby 200 mil.

Objednáno bylo celkem 22 těchto člunů. Loděnice Vympel staví od roku šest protisabotážních plavidel .

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.