Ruskou továrnu na výrobu raket Sarmat zachvátil požár

Ruskou továrnu na výrobu raket Sarmat zachvátil požár
26 / 04 / 2019, 16:15

Továrna Krasmaš v Krasnojarsku zatím z blíže nezjištěných příčin hoří. Závod vyrábí mimo jiné mezikontinentální rakety RS-28 Sarmat.

Podle zatím dostupných informací se část střechy v důsledku masivního požáru zřítila a nebezpečný živel se šíří dál. Na uhašení požáru pracuje 40 lidí, na místo se sjelo 9 hasičských vozů.

 

/AKTUALIZOVÁNO/ - Oheň se rozšířil na plochu zhruba 5 000 metrů čtverečních a způsobil pád střechy haly, informovala agentura TASS. Později oheň zasáhl až 24 000 metrů čtverečních plochy, nicméně je podle zasahujících hasičů, kterých bylo asi sto, už pod kontrolou. Nejsou hlášeny oběti na životech a podle posledních informací v hale nebyly mezikontinentální rakety Sarmat ani Siněva, ale chladírenská technika.

 

Podrobnosti připravujeme...

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace