Rusku se na frontě nedaří, proto bombarduje ukrajinská města

Rusku se na frontě nedaří, proto bombarduje ukrajinská města
Autor fotografie: Mvs.gov.ua, CC BY 4.0|Popisek: Ilustrační obrázek hořícího Mariupolu
18 / 09 / 2022, 16:00

Rusko v posledních dnech častěji útočí na civilní infrastrukturu na Ukrajině a s ohledem na neúspěchy na frontě je pravděpodobně připraveno rozšířit rozsah těchto zvěrstev, jejichž cílem je oslabit morálku Ukrajinců, předvídá britské ministerstvo obrany v nedělním komentáři.

V denním komentáři na Twitteru věnovaném ruské invazi na Ukrajinu britské ministerstvo uvádí, že od 24. února tohoto roku. Rusko provedlo několik tisíc útoků raketami dlouhého doletu.

Zároveň v posledních sedmi dnech Rusko zesílilo svoje útoky na civilní infrastrukturu, i když pravděpodobně nevidí přímý vojenský výsledek.

"S neúspěchy na frontě Rusko pravděpodobně rozšířilo místa, která je připraveno vystřelit," varuje ministerstvo obrany. Jak odhaduje, cílem těchto akcí je „oslabit morálku národa a vlády Ukrajiny“.

Jako příklad nedávných útoků na civilní infrastrukturu uvádí britské ministerstvo ostřelování energetických sítí a přehrad na řece Ingulec u Kryvého Rohu.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj obvinil Rusko ze snahy zaplavit město.

Zdroj tvp.info

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace